Yerli OLED TV’ler Geliyor

Yerli OLED TV'ler Geliyor-bilelimmi.com
Paylaş
 

Televizyon görüntü teknolojileri dünyasında her şey çok hızlı bir şekilde değişiyor .Bir zamanlar tüplü televizyonlardan plazma ekranlı televizyonlara geçildiğinde piyasa baştan sona değişmeye başlamıştı .Daha sonra LCD  televizyon teknolojisi geliştirildiği ve yine büyük bir dönüşüm yaşanmaya başladı .Ancak LCD televizyonlar tam piyasaya hakim olmaya başlamışken  bu sefer led teknolojisi geliştirildi ve şu anda da dünyaya hakim olan televizyon teknolojisi LED televizyonlar diyebiliriz .

2015120623580240972

 

LED televizyonlar hem görüntü kalitesi hem de kullanım kolaylığı enerji tüketimi açısından oldukça avantajlı ve satış rakamları da bunu fazlasıyla destekliyoruz .Şu anda dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde televizyon dendiğinde akla ilk gelen teknoloji tabi ki LED TV teknolojisi özellikle son zamanlarda yepyeni bir kavram konuşulmaya başlandı. O da ultra HD görüntü kalitesi yani 4K görüntü kalitesi şimdi LED televizyonlar buna uyum sağlamaya çalışıyor ve birçok marka piyasada bu alanda pay kapmaya gayret ediyor .Ancak asıl geleceğin televizyon teknolojisi olarak kabul edilen gelişme uzakdoğu’dan geldi ve LG Samsung gibi markalar OLED TV leri üretmeye başladılar .

Yerli OLED TV'ler Geliyor-bilelimmi.com

OLED TV teknolojisi LED TV den çok daha farklı görüntü kalitesi açısından çok daha gerçeğe yakın çok daha canlı çok daha parlak bir yapıya sahip olup geleceğin belki de en önemli görüntü teknolojisi buluşlarından birisi kabul ediliyor. OLED TV üretmek başlangıçta oldukça pahalı ve masraflı kabul ediliyordu. O yüzden de ilk çıkan OLED TV’ler oldukça pahalı ve normal bir kullanıcının ulaşamayacağı düzeylerde Ancak her zaman olduğu gibi teknoloji yaygınlaştıkça maliyetler ve aşağı çekilmeye başladı ve artık yavaş yavaş OLED TV ile normal kullanıcılar tarafından da alınabilecek düzeye yaklaşmaya başladı .En çok merak edilen şeylerden birisi ise Türk markalarının bu gelişmeye uyum sağlayıp sağlayamayacağı idi son yapılan açıklama ise Türkiye açısından oldukça önemli .Türkiye’nin en önemli iki televizyon üreticisi Vestel ve Arçelik yerli OLED TV ileri ürettiklerini ve bu TV’leri en kısa zamanda tanıtıp piyasaya süreceklerini duyurdu. Arçelik Vestel’in bu atılımı gelecek için oldukça önemli yakın zamanda teknoloji marketlerinde yerli markaların ürettiği OLED TV ileriyi görme şansını elde edeceğiz .Umarız piyasa koşullarına göre uygun fiyatları ve özellikleri ile Türk müşterisinin beklentilerini karşılayabilir.

Bu yazı 649 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Araç çubuğuna atla