Terlemeye Karşı Alınabilecek Önlemler

Paylaş
 

Yaz sıcakları birçok anlamda insanı mutlu etse de aynı zamanda oldukça bunaltıcı da olabilmekte .Özellikle 2000 li yıllardan sonra dünyada artık kesin olarak var olduğu kabul edilen küresel ısınmanın da etkisiyle rekor sıcaklıklar yaşanmakta ve bu kadar çok sıcaklığa alışık olamayan kişilerde ise ciddi sağlık sorunlarına ve uyum problemleri ne yol açabilmekte .

Terlemeye Karşı Alınabilecek Önlemler-bilelimmmi.com

Aşırı sıcakların yaşattığı en büyük sıkıntı hiç kuşkusuz terleme vücudumuzun bu sıcaklığa uyum sağlayabilmek için terlemekte bu ter sayesinde her ne kadar hayatta kalabiliyor olsak da aynı zamanda çok ciddi bir sıkıntıda yaşamaktayız .

terlemeye-karsi-ne yapılır-bilelimmi.com

 

Gündelik hayatta yaşam standartlarımızı kalitemizi etkileyen bu terleme sorununa karşı herkes kendince bazı çözümler üretmekte ve  doğal yöntemlerle evde pratik çözümlerle bu terlemenin önüne geçebilmek kesinlikle mümkün .Terleme sorunu için alınabilecek ilk önlemlerin başında hiç kuşkusuz kıyafetlerimiz geliyor .Eğer yaz aylarında doğru kıyafetleri tercih eder ve doğru şekilde giyinme başarırsak emin olun ki terleme sorununa büyük ölçüde çözüm bulmuş olacaksınız .Her ne kadar günümüzde birçok insan yaz aylarında şıklığı ön plana çıkarmak için dar ve vücudu saran kıyafetler giyilmekte.

sıcaklığa karşı keten kıyafet-bilelimmi.com

Aslında Bunun tam tersi yapılmak zorunda yaz aylarında bol dökümlü giysiler tercih edilmelidir. Özellikle de yaz ayları dendiğinde seçeceğiniz kumaş türü ise kesinlikle keten olmalı biraz fiyatları yüksek olmakla birlikte giyeceğiniz keten kıyafetler sizin yazın sıcaklığına karşı oldukça iyi koruyacaktır. Tabi ki sıcaklıklarla başa çıkmak için sadece kıyafetler yeterli değil kıyafetler sizi belli bir ölçüde koruyabilir ancak terlemeye karşı diğer önlemleri almazsanız büyük bir ihtimalle yeterli olmayacaktır .Terlemeye karşı yapılabilecek en basit ve en etkili yöntemlerden bir tanesi ılık duş alıp duş hem vücut sıcaklığının düşmesine hem vücudunuzun ferahlaması ve kan akışınızı rahatlamasına yol açacaktır .

sıcağa karşı ılık duş-bilelimmi.com

Gün içerisinde bir veya birkaç kere yapacağız ılık duş emin olun ki sıcak bir yaz günü daha rahat geçirmenizi imkan sağlayacaktır. Eğer sık sık duş alamıyorsanız daha basit daha etkili bir çözüm de olabilir .Mesela soğuk havluyla terleyen ensenize yüzümüze ve kollarınıza masaj yapabilirsiniz ve bu da vücut sıcaklığının düşünce için rahatlamanıza yol açacaktır ya da direk buz parçalarını alarak vücudumuzda sürebilirsiniz. Bu sayede yine vücut sıcaklığını düşecek ve terleme azalacaktır hatta son  bulacaktır .Unutmayın terlemek insan vücudunun en doğal ve en sağlıklı işlevlerinden birisidir. O yüzden terlemeye çok da fazla büyütmemek ama basit yöntemlerle en azından etkisini azaltmak zorundasınız .Terleme sayesinde vücudumuz dış dünyaya uyum sağlıyor ve çok daha tehlikeli olayların yaşanmasının önüne geçiyor.

Bu yazı 580 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Araç çubuğuna atla