Samsung Galaxy S8 LG G6 Karşılaştırması | BİLELİMMİ.COM

Samsung Galaxy S8 LG G6 Karşılaştırması

Paylaş
 

Her yıl Mart Nisan ayları geldiğinde teknoloji dünyasını bir heyecan kaplıyor Aslına bakarsanız bu kadar heyecanlı olunması da oldukça garip .Çünkü mart-nisan aralarında tanıtılan ve amiral gemisi olarak adlandırılan akıllı cep telefonları satışa çıkar çıkmaz bu sefer de herkes gelecek modelinin özelliklerini tartışmaya başlıyor .Bu kadar hızlı bir Tüketimin olduğu bu kadar yoğun bir şekilde teknolojinin yenilendiği bir dünyada markalarda bu rekabette geride kalmamak için kendilerini fazlasıyla zorlamaktadır .Bu tüketim çılgınlığı dünyadaki kaynakların çok daha fazla kullanılmasına ve gelecek nesillere daha olumsuz bir dünya bırakmamız da yol açabilir ki büyük bir ihtimalle de yol açacak .O yüzden sitemizde ele alacağımız inceleme yazılarımda amacımız tüketimi teşvik etmek değil tam tersine kullanıcılara doğru bilgiler vererek onları uzun süre kullanabilecekleri ve ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilecek ürünler hakkında bilgilendirmeye gayret ediyoruz. Ülkemizdeki dolar seviyesinin ve euro kurunun çok yükselmiş olması akıllı cep telefonu piyasasında daha derinden etkiledi .Geçmişte 2000 -2500 aralığında satın alınabilen Amiral gemisi cep telefonları artık 3000 liranın üzerine çıkmış durumda o yüzden de asgari ücretin 1400 lira olduğu ülkemizde tüketiciler ne alacaklarına ve alacakları cep telefonunun ne kadar süre onları idare edeceğini çok iyi düşünmeli ve paralarını boşa harcamamalılar .

Galaxy-S-8 Tasarım-özellikleri-bilelimmi.com

Bu yazımızda şu soruya cevap bulmaya çalışacağız .Galaxy S8 mi yoksa LG G6 mı. Şu anda dünyanın en büyük telefon üreticisi hiç kuşkusuz Samsung ve Samsung’un amiral gemisi de Galaxy Note da yaşanan sıkıntıdan sonra Galaxy  S serisi  ve geçtiğimiz hafta Samsung markası Galaxy serisinin son temsilcisi olan  S8 i  tanıtmış ve böylece Türkiye’deki satış rakamlarını da öğrenmiş olduk .Şimdi ise sıra LG  de. LG G6 da Türkiye’deki çıkış tarihi ve fiyatı netleşmiş durumda o zaman gelin birlikte karşılaştıralım ve bizim için hangi akıllı cep telefonunun daha mantıklı olduğuna birlikte karar vermeye çalışalım .

 LG G6 Tasarım-özellikleri-bilelimmi.com

Karşılaştıracak olursak 2 telefonunda ekran yapıları açısından oldukça iddialı olduğunu söyleyebiliriz ,ekran gövde oranı konusunda son zamanlarda Çinli rakiplerinin gerisinde kalan 2 marka bu üstünlüğü ele geçirmeye gayret ediyorlar. Galaxy S8 de kendi ürettiği işlemcisi exynos 8895 yongaseti ,LG G6 da ise birkaç yıldan beri amiral gemisi telefonlarda kullanılan Snapdragon 821 ön planda olduğunu söyleyebiliriz. LG G6 da pil kapasitesi 3300 miliamper olarak belirlenmiş .Samsung ise bu konuda biraz daha cimri davranarak 3000 miliamper pille yetinmiş. Ancak hemen belirtelim Samsung’un son çıkardığı telefonlarda kullandığı güç tasarrufu modu ve Android işletim sistemlerinin eskisine göre daha az enerji harcıyor olması Samsung’un pil kapasitesini oldukça olumlu etkilediğini vurgulayalım. LG G6 da 13 megapiksel 4K video kaydı yapan  çift kamera özelliği bulunmakta  buda G6 yı özel kılan yanlardan birisi .Galaxy S8 değilse parmak izi tarayıcı ve İris tarayıcı var .Yani artık Samsung Galaxy S8 sizi gözünüzden tanıyabilecek .Bu bir çok kullanıcı için oldukça hoş bir özellik gerek var mıydı derseniz açıkçası parmak izi okuyucu fazlasıyla yeterli olurdu herhalde ama güvenliği üst seviyede olmasını isteyen kullanıcılar bu iris Tarayıcıyı da ön planda tutabilir . LG G6 da parmak izi okuyucusu var İris tarayıcısı yok ama çift kamera olması bir avantaj diyebiliriz .Depolama Samsung Galaxy S8 de 64 gigabyte micro SD ,LG G6 da 32 cigabayt Micro SD olarak belirlenmiş .Ön kamera amsun’da 8 megapiksel LG 5 megapiksel ,yazılım Samsung’da Android 7 LG de Android 7.1 İkisi de suya dayanıklı telefonlar .Gücünü söylemiştik birisi 3000 amper birisi 3300 amper ekranlara bakıldığında Galaxy S8 de 5.8 inç Amoled 1440 2960 piksel LG değilse 5.7 inch ip yaz S7 ekran bulunmakta ki ekran çözünürlüğü hemen hemen aynı ama Samsung Galaxy S8 deki amoled ekran farklılık yaratabilir .Gelelim son olarak fiyatlar Galaxy S8 4399 Tl den satışa sunulacak ki eskiden bu paraya çok rahat Şahin model bir araba alınabiliyordu .Gerçekten bir telefon için bu kadar para ödeyeceğimizi söyleseler de herhalde inanmazdık. LG G6 ise 3 bin 699 TL den satışa sunulacak .Anlayacağınız karar sizin eğer amiral gemisi bir cep telefonu İlla alacağım diyeceksiniz bu fiyatları ödemeyi göze almak zorundasınız. Eğer bu fiyatlar çok yüksek geliyorsa o zaman orta segment akıllı cep telefonlarına yönelebilirsiniz .Umarız inceleme yazımız işinize yaramıştır tüketicileri bilinçlendirmek için paylaştığımız bu inceleme yazılarımıza devam edeceğiz lütfen bilelimmi.com da kalınız.

Samsung Galaxy S8 LG G6 Karşılaştırması

Bu yazı 598 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Araç çubuğuna atla