Samsung Galaxy Note 7’de Patlama Sorunu

Samsung Galaxy Note 7'de Patlama Sorunu-bilelimmi
Paylaş
 

Samsung Note 7 bilindiği gibi Samsung markasının amiral gemisi olarak kabul ediliyor ve her sene teknoloji severlerin en çok beklediği en çok merak ettiği telefonların başında geliyor .Özellikle Samsung markasının Apple’a girdiği rekabette en büyük kozu olan Note 7 şu ana kadar Samsung’un ürettiği en mükemmel telefon olarak lanse edildi .Hatta tüm özelliklerine baktığımızda gerçekten de bugüne kadar üretilmiş en mükemmel akıllı cep telefonlarından birisi olduğu kesin.

 

Samsung Galaxy Note 7'de Patlama Sorunu-bilelimmi Samsung Galaxy Note 7'de Patlama Sorunu-bilelimmi

 

Dolayısıyla Not 7 piyasaya girer girmez büyük bir ilgi çekti ve oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşarak Samsung markasını tek kelimeyle uçurdu. Ancak son gelen haberler Samsung cephesinde müthiş bir şoka neden olduğu dünyanın dört bir yanında satılan Not 7 lerin bazılarında aşırı ısınma ve bataryalar da patlamalar meydana geldiği belirtildi .Başlangıçta bu sorunu kabul etmek istemeyen Samsung markası sonunda böyle bir sorunun olduğunu kabul etmek zorunda kaldı ve piyasaya sürülmüş olan Not 7 leri geri çağırmaya karar verdi.

galaxy-note-7-sarj-sorunu-bilelimmi.com

 

Bu haber bütün teknoloji dünyasını derinden sarstı ve Samsung markasının piyasa değeri 7 milyar dolar azaldı. Samsung’un büyük umutlarla satışa sunduğu Not 7  çok ciddi bir hayal kırıklığı yaratmış durumda .Her ne kadar belli ülkelerde telefonları geri alıp değişim kampanyaları Samsung markasının oluşan bu kötü imajı en azından Not 7 açısından silinmesi çok zor olacağa benziyor .

Samsung Galaxy Note 7'de Patlama -bilelimmi.com

Bazı ülkelerde cihaz değişim ve para iade süreci başlasa da bazılarında başlamış durumda .Alınan bilgilere göre henüz Türkiye’de böyle bir patlama sorunu yaşanmış değil ama ne olursa olsun Türkiye’ye gelir gelmez yüksek miktarlarda para ödeyip Galaxy Note 7 alan Türk kullanıcılarının da haklarını sonuna kadar aramaları gerekmekte numarası bu güzel telefon tüm sorunları aşağı ve Güven verici bir şekilde teknoloji marketlerinde ki yerini alır.

Bu yazı 610 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Araç çubuğuna atla