iPhone 7 Sonunda Tanıtıldı | BİLELİMMİ.COM

iPhone 7 Sonunda Tanıtıldı

Paylaş
 

IPhone 7 resmen tanıtıldı ,teknoloji her geçen gün gelişiyor ve ne yazık ki bazen gerektiğinden fazla abartılabiliyor .Akıllı cep telefonu dünyası da bu alanlardan birisi ,hemen hemen herkesin cebinde artık bir akıllı cep telefonu var ve bunda da bir sakınca yok gibi .Ancak işi abarttığınızda ve akıllı cep telefonu bir tutku ihtiras aracı haline getirdiğinizde ne yazık ki işin ölçüsü kaçabiliyor .

iPhone 7 Sonunda Tanıtıldı-bilelimmi.com

 

Dünyadaki bu akıllı cep telefonu çılgınlığı yüzünden insanlar sürekli yeni çıkan modelleri almak ve ciddi anlamda bir tüketimde bulunmak durumunda kalıyorlar .Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler açısından oldukça ciddi bir sıkıntı yaratabiliyor ve cari açığa yol açabiliyor .Neyse bu sosyolojik analizden sonra konumuza geçelim .

iPhone 7 Tasarım-bilelimmi.com

Gerektiğinden fazla bir şekilde abartılarak beklenen iPhone 7 sonunda tanıtıldı .Bakalım bu kadar abartmaya ve beklentiye değer mi. iPhone gerçekten de itiraf etmek gerekir ki akıllı cep telefonu dünyasının en önemli telefonlarından birisi zaten akıllı cep telefonu dünyasını yaratan da yine iPhone modeli ile iPhone 7 Plus Sanfrancisco’da düzenlenen tanıtım da resmen tanıtıldı ve artık bu telefon üzerindeki sis perdesi ortadan kalkmış durumda. iPhone 7 ye  baktığımızda tasarımın neredeyse iPhone 6s ile aynı olduğunu görüyoruz .

iPhone 7 Depolama Alanı-bilelimmi.com

Bu tanıtımda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tanıtıldı ,iPhone 7 Pro diye bir modelinde tanıtılacağı söylenmişti ancak böyle bir şeyin olmadığı ortaya çıkmış olduğum iPhone 7 lerdeki en büyük değişim galiba hafıza konusunda gelecek .Teknoloji Dünyası geliştikçe artık telefonların tabletlerin bilgisayarların hafızalara kapasiteleri de artmak zorunda kalıyor. iPhone 7 de artık 16 cigabayt depolama alanı kalmadı iPhone 7 artık 32GB başlayacak ve 128 ,256 gigabyte olarak devam edecek. iPhone 7 nin diğer bir ilgi çekici özelliği toza ve suya dayanıklı olması bu önemli bir avantajı gerçekten de 3-4 bin lira verdiğiniz bir telefonun suya düşmesinden öldünüz korkmasına gerek kalmıyor .

iPhone 7 Kamera-bilelimmi.com

Böylece artık eskisinden çok daha rahat bir şekilde telefonunuzu kullanabileceksiniz .Önemli ayrıntılardan bir tanesi de kamerası daha önceki nesilde kullanılan kameralara göre yüzde 60 daha hızlı çalışan bu kameranın gerçekten de oldukça başarılı olduğunu belirtelim .Selfie kamerası 7 megapiksel arka ana kamera ise 12 megapiksel çözünürlüğe sahip .10 Optik zoom’a sahip olan ana kamera gerçekten de alkışı hak ettiğini söyleyebiliriz .

iPhone 7 a10 işlemci-bilelimmi.com

İşlemci olarak Apple A10 işlemciye kullanılıyor, A9 a göre çok daha iyi bir performans göstereceği tahmin ediliyor .İOS 10   işletim sistemi ile gelen iPhone 7  4.7 inç büyüklüğüne sahip 2 gigabyte ram özellikleri ile gelmekte .Tabii ki iPhone 7 Plus da büyüklük 5.5 inçe  çıkıyor .Bu da iPhone Plus’ın en önemli farklılığı diyebiliriz. iPhone 7 32GB, 649 dolar dan iPhone 7 Plus 32GB, 769 dolardan müşterilere sunulacak .Bakalım iPhone 7 nin satış oranları dünyada nasıl bir çizgi belirleyecek Apple markasının son aylarda satış oranlarında bir azalma olduğu biliniyor.

iPhone 7 plus -bilelimmi.com

Bu anlamda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Apple markası için oldukça önemli büyük bir ihtimalle özellikle Samsung Galaxy Note 7 de çıkan sorunlarla beraber iPhone 7 nin satış oranlarının oldukça yüksek olabileceği Uzmanlar tarafından belirtilmekte .Bakalım görücez teknoloji dünyasındaki bu çok ciddi rekabette kim öne geçecek ve rakiplerini sollayacak. iPhone 7 ile ilgili çok sayıda fotoğrafı da yazımızda bulabileceksiniz. iPhone 7 ile ilgili merak ettiklerinizi ve paylaşmak istediklerinizi yorumlayabilir sitemizden paylaşabilirsiniz.

Bu yazı 796 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Araç çubuğuna atla