İlköğretim Haftası Konuşma Metni

Paylaş
 

İlköğretim Haftası

Okulların açıldığı hafta, tüm ilköğretim okullarında, İlköğretim Haftası olarak kutlanmaktadır. Birey olarak başarılı olmak için en başta okumayı ve yazmayı öğrenmek zorundayız. Bilmediklerimizi okuyarak öğreniriz. Okuma – yazma bilmeyen bir kişinin bilgili olması düşünülemez.

Ulusumuzun en büyük hayali olan , çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkabilmek, ancak bilgi ile olur. Bize, yaşam boyu gerekli olan, bilgi ve becerilerin temeli ilköğretimde atılır.         Kendimize, ailemize, çevremize, ulusumuza, insanlığa yararlı olmak, okuma – yazma öğrenmekle başlar         İlköğretim eğitim sisteminin temel taşıdır. Bu eğitim kademesinde bireylere, toplum içinde diğer üyelerle uyum içinde yaşamaları ve yaşamlarını daha iyi bir biçimde sürdürmeleri için, gerekli olan temel, bilgi ve beceriler kazdırılır.
İlköğretim Haftası’nda çevremize, okuma – yazmanın gerekliliğini, değerini, önemini anlatmalıyız. Öğrenme, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan ayırmayı sağlar. Bilgisiz, eğitimsiz insanlar daha çok suç işleme eğilimindedirler. Genel olarak eğitim ve öğretim, suç işleme oranını azaltır.

Gün gelecek vatandaşlarımızın tamamına yakını okuma – yazma öğrenecek, okuyarak edindikleri bilgileri günlük yaşamlarında uygulayacak, böylece işlerinde daha verimli ve başarılı olacaklardır.

 

 

Bu yazı 1156 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Kategoriler
http://bilelimmi.com/bilelimmi-com-hakkinda/ http://bilelimmi.com/iletisim/