Chrome’dan Sayfaları Daha Hızlı Yükleyecek Yeni Güncelleme

Paylaş
 

Son yıllarda internet tarayıcıları arasında kızışan bir rekabet söz konusu. Bir tarayıcıyı diğerlerinden farklı kılan özelliklerin başında hızlı olması gelmekte. Kullanıcılarına en hızlı deneyimi sunmak isteyen şirketler, yeni güncellemeler ile hep daha iyiyi amaçlıyorlar. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Mozilla’dan Google’a, YouTube’u Chrome harici tarayıcılarda bilerek yavaşlattığına dair suçlama gelmiş ve gündemi meşgul etmişti.

Ancak Google, sürekli güncellediği popüler tarayıcısı Chrome’u her geçen gün daha hızlı çalışacak bir yazılım haline getirmek için sürekli çalışmaya devam ediyor. Her ne kadar web tarayıcılarının sayfa yükleme hızı, internetin hızına göre değişse de tarayıcıların sahip olduğu altyapı da büyük önem teşkil ediyor.

Chrome’u sürekli geliştirmek için çabalayan Google, tarayıcının daha hızlı çalışmasını sağlayacak yeni bir özelliğin testlerini gerçekleştiriyor. “Lazy Loading” adı ile duyurulan yeni özellik ile tarayıcının mevcut olduğundan daha hızlı bir şekilde sayfa yüklemesi amaçlanıyor.

Normalde bir tarayıcı web sitesini yüklerken, tüm sayfayı aynı anda yükleme işlemi gerçekleştiriyor. Chrome ise yeni güncelleme ile önce sayfanın ekranda görünen kısmını yükleyecek. Sayfa aşağı kaydıkça yüklemeye devam edecek Chrome. böylelikle kullanıcılarına daha hızlı bir deneyim sunmuş olacak.

 

kaynak:https://paratic.com/chrome-sayfalari-daha-hizli-yukleyecek-guncelleme/

 

 

Bu yazı 437 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Kategoriler