A101 LG Leon Y50 Cep Telefonu İncelemesi

a101-lg-leon-y50-cep-telefonu-incelemesi-bilelimmi.com
Paylaş
 

A101 Marketleri 7 Ocak 2016 İndirim Kataloğunu ve bu katalog da yer alan en özel ürünlerden biri olan  LG Leon Y50 Cep Telefonunu sizler için ele almaya incelemeye devam ediyoruz . A101 marketleri Her Perşembe günü satışa sunduğu elektronik ürünler piyasanın en önemli oyuncularından birisi olmaya devam ediyor .Özellikle A101 Marketlerinin satışa sunduğu fiyat performans açısından etkileyici akıllı cep telefonları kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmekte .

Bu hafta satışa sunulacak olan telefon ise LG Leon Y50 Cep Telefonu olacak .Akıllı cep telefonları artık hayatımızın her alanında yoğun bir şekilde kullanılmakta giriş seviyesinden üst segmente kadar neredeyse her fiyat aralığında çok fazla modelin yer aldığı akıllı cep telefonu piyasasının en fazla gelişen sınıfı ise hiç kuşkusuz giriş seviyesi cep telefonları .Hem temel işlevleri yerine getirebilecek özelliklere sahip ama en önemlisi de uygun fiyatlarla satılan bu akıllı cep telefonları kullanıcıların imdadına yetişmekte .Gelin İsterseniz Bu akıllı cep telefonunun özellikleri ne yakından bakalım

A101 LG Leon Y50 Cep Telefonu Özellikleri

1. İlk ele almamız gereken özellik tabii ki işlemcisi . 1.3 Ghz işlemciye sahip olan bu akıllı cep telefonunun Quad Core işlemci ile geldiğini belirtelim .BuQuad Core bir 1.3 Ghz işlemci birçok kullanıcının temel ihtiyaçlarını karşılamasına fazlasıyla yeterli olucaktır .

2. Ekrana Gelecek olursak ekran 4.5  inç büyüklüğe sahip tabi ki giriş seviyesi bir cep telefonundan bahsediyoruz ve bu büyüklük birçok kullanıcı için fiyatına göre uygun kabul edilecektir .Bu ekranın çözünürlüğü ise 854 x 480 ile  giriş seviyesi için yeterli bir çözünürlük olduğunu belirtebiliriz.

3. Cep telefonunun kamerasına gelecek olursak 8 megapiksel arka kameraya sahip olan bu akıllı cep telefonu yine temel anlamda yeterli bir çözünürlük sunabileceğini belirtelim .

4.Bu akıllı cep telefonun işletim sistemi ise Android 5.0 la gelmekte .Bu da birçok kullanıcı için yeterli olabilecek temel özelliklerden birisi .Android 5.0 la bu akıllı cep telefonunu rahatlıkla akıcı bir şekilde  kullanabileceksiniz .

5.GESTURE SHOT  özelliği bu cep telefonunu en özel kılan yanlardan birisi olacak .Ön kamerayı açtıktan sonra elinizi açın daha sonra geri sayımı başlatmak için elinizi yumruk yaptığınızda Gesture Shot ile selife fotoğraf çekmenin keyfine varabileceksiniz.Giriş seviyesi bir cep telefonunda bu özelliğin olması gerçekten de oldukça önemli

6. Gelelim TOUCH & SHOOT özelliğine .A101 Marketlerinde bu hafta satılacak olan LG Y50 akıllı cep telefonunda Ekran üzerinde herhangi bir yere dokunmanız, 8MP Auto-Focus kamera ile anında yüksek kaliteli fotoğraflar çekmenize olanak sağlamakta ki buda gerçektende işinizi oldukça kolaylaştırabilecek gibi görünüyor.

7.KNOCK CODE özelliği bu telefonun bahsedilmesi gereken bir diğer önemli yanı olup 86.000’den fazla şifre kombinasyonu ile ekran üzerinde herhangi bir yere tek elle dokunarak kişisel alanlarınıza hızlı ve güvenli erişim sağlayan bu özelliği sayesinde telefonunuzu çok daha güvenli kullanabileceksiniz.

8.LG Markası en son çıkardığı akıllı cep telefonlarında ortaya koyduğu ilginç ve etkileyici özellikler sayesinde kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı başarıyor. Arka tuş özelliği de bunlardan biri.Arka tuş, elde tutulduğunda işaret parmağının tam altına gelecek şekilde tasarlanmıştır. Bu eşsiz tasarım, hızlı kısayolların ve ses kontrolünün kullanımını kolaylaştır makta özellikle yoğun iş ortamlarında veya günün en hızlı anlarında hayatınıza kolaylık sağlamakta.

9.Bellek olarak 1 GB Ram  bellek belirlenmiş durumda ki buda giriş seviyesi bir akıllı cep telefonu için yeterli olucaktır diye düşünüyoruz.

10. 1900 Miliamper Lion Pil ile gelen LG Y50 akıllı cep telefonunun bu büyüklükteki bir ekran ve 1.3 Ghz işlemci için yeterli olacağını hemen söyleyelim

11.Bu akıllı cep telefonunun 3G uyumlu olduğunu hatırlatmakta fayda var ve wifi Bluetooth gibi bağlantı özellikleri ile dikkat çekiyor .

13.Boyutlarına baktığımızda LG Y50 Akıllı Cep Telefonunun 129.9×64.9×10.9 cm boyutlarında olduğunu görüyoruz ve bu akıllı cep telefonu 2 yıl önce garanti kapsamında satışa sunuluyor .

Gelelim fiyatına tabi ki en çok merak edilen bu akıllı cep telefonunun fiyatı olacak. A101 marketlerinde 7 Ocak 2016 günü satışa sunulacak olan LG Y50 Cep Telefonunun fiyatı 469 TL olarak belirlenmiş durumda ki bu fiyat bu telefon için son derece yeterli olacaktır .Eğer giriş seviyesi çok pahalı olmayan bir akıllı cep telefonuna ihtiyacınız varsa mutlaka bu ürünü gözden geçirmelisiniz deriz.A101 7 Ocak Perşembe günü satılacak olan bu akıllı telefon umarız beklentilerinizi karşılayabilir.

Bu yazı 2174 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Araç çubuğuna atla